Maszyna klejąca FASTBIND PurEva XT

Dostępność: zadzwoń pod nr +48 506 730 100
Wysyłka w: 24 godziny
zadzwoń pod nr +48 506 730 100
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: FASTBIND
Kod produktu: purevaxt

Opis

Nowa w ofercie maszyna klejąca Fastbind PUREVA XT jest kolejnym ewolucyjnym krokiem w rozwoju technologii Fastbind i wynikiem wieloletnich doświadczeń w produkcji wysokiej jakości maszyn na klej typu EVA. Fastbind PUREVA XT stwarza każdemu możliwość wykonywania najwyższej jakości opraw introligatorskich z udziałem kleju PUR, przy relatywnie niskiej inwestycji i kosztach. Fastbind PUREVA XT zaspokoi wszystkie twoje potrzeby w zakresie wykonywania perfekcyjnych opraw introligatorskich, przy czym koszty oprawy są konkurencyjne do tych, które aktualnie generowane są w rozwiązaniach przemysłowych! Unikalne cechy konstrukcyjne maszyny Fastbind PUREVA XT umożliwiają wykonywanie z jej udziałem opraw książek zarówno w miękkich, jak i twardych okładach, książek o różnych grubościach i formatach! Maszynę wyposażono w prosty i szybki system umożliwiający zmianę rodzaju stosowanego kleju. Wymienne kartridże – aplikatory kleju, umożliwiają taką szybką zmianę i w zależności od potrzeb, można stosować w oprawach zarówno standardowy klej typu EVA, jak i niezwykle mocny, poliuretanowy klej PUR. Nowy, udoskonalony konstrukcyjnie system bezpyłowego frezowania grzbietu PGO Microcut w połączeniu z możliwościami aplikacji klejów PUR lub EVA, zdecydowanie zwiększają jakość wykonanej oprawy i generują przewagę nad innymi, konkurencyjnymi technologiami!

Prosta w użyciu
PUREVA XT nie wymaga czasochłonnych regulacji przy zmianie formatu sklejanych książek. Sama też dostosuje się do grubości sklejanego pliku i można łatwo wykonać z jej udziałem oprawę plików  od 1 do 1000 kartek*.

Nowy opatentowany system aplikacji kleju
W tradycyjnych maszynach na klej PUR, bieżąca obsługa i konserwacja jest kosztowna i czasochłonna, co utrudnia proces produkcyjny i stwarza problemy w planowaniu, a tym samym dotrzymywaniu terminów zleceń. Zastosowany w maszynach PUREVA XT, innowacyjny system aplikacji kleju jest łatwy do czyszczenia i przystosowany do szybkiej zmiany na inny rodzaj kleju. Ekonomiczne, wymienne kartridże umożliwiają wymianę zasobnika z klejem PUR na EVA w kilka sekund. Elektroniczna kontrola temperatury kleju sterowana pojedynczym przyciskiem zmienia nastawy maszyny w zależności od rodzaju stosowanego kleju. PUREVA XT wyposażona jest w nowy udoskonalony mechanizm szynowy po którym porusza się aplikator kleju. Dzięki nowym rozwiązaniom aplikator przesuwa się lekko i precyzyjnie nakłada klej na całej długości i szerokości sklejanego grzbietu. Większy i bardziej ergonomiczny uchwyt aplikatora ułatwia jego przesuwanie, co zwiększa komfort pracy z maszyną.

PGO Microcut – nowy system frezujący dla papierów powlekanych
Maszynę Fastbind PUREVA XT wyposażono w nowy moduł frezujący PGO Microcut. Zapewnia on wykonanie optymalnych mikro-nacięć, które umożliwiają efektywną penetrację kleju wewnątrz włókien papierowych i tym samym znacząco zwiększają moc sklejenia. W przeciwieństwie do innych, tradycyjnych metod frezowania system PGO Microcut efektywnie otwiera włókna papierowe dla lepszej absorpcji kleju, nie generuje przy tym hałasu i nie wytwarzania w procesie frezowania nadmiernych ilości uciążliwego pyłu papierowego.

 

Dane techniczne - PurEva XT

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl